Szafa na wymiar oraz drzwi przesuwne, czyli jak zaaranżować garderobę?

Jak urządzić garderobę?
Garderoba w ogóle nie musi być wielkim pomieszczeniem, aby magazynować tam wszelkie ubrania i utrzymać w nich ład. Możemy również na nią poświęcić wnękę w ścianie w innym pomieszczeniu. W takim wypadku świetnie nadadzą się drzwi przesuwne, by wydzielić garderobę od sypialni.

Jak urządzić wnętrze garderoby?
Jak będzie wyglądać swoja garderoba, zależy głównie od tego, co będziemy tam magazynować. Wybór o tym, czy potrzeba nam wiele drążków na wieszaki, półek bądź szuflad, zależy od tego, jakiego rodzaju ubrania mamy. Warto też zastanowić się czy potrzebujemy dodatkowego miejsca na przeróżne urządzenia, jak np. żelazko lub deska do prasowania.

Gdy mamy mało przestrzeni na garderobę, bardzo dobrą decyzją jest zakup szafy na wymiar. W ten sposób zmaksymalizujemy dostępne miejsce na rzeczy, a także inne dodatki. Warto zdecydować się na kupno mebli na wymiar oferowanych przez firmę Komandor, która znana jest z wytwarzania niezwykle pakownych szaf ubraniowych. Dobrze jest przemyśleć także nabycie szafy narożnej, która umożliwi powiększenie dostępnego miejsca do magazynowania.

Drzwi przesuwne na wymiar pozwolą zaoszczędzić miejsce
Dobrze jest także zamontować w swojej garderobie drzwi przesuwne, nawet gdy jest to osobne pomieszczenie. Umożliwi to zwiększenie dostępnej przestrzeni użytkowej. W ten sposób zaoszczędzimy nawet do 8 m2 przestrzeni, która jest konieczna do otworzenia tradycyjnych drzwi. Możemy wybrać gotowe rozwiązania lub na drzwi przesuwne na wymiar sprzedawane np. poprzez firmę Komandor.

Zadbaj o dobre oświetlenie
Właściwie wybrane meble to nie wszystko. Należy zadbać też o oświetlenie. Bardzo ważne jest, żeby promienie światła docierały do wszystkich półek, a także zakamarków. Jeśli dysponujemy sporą przestrzenią na garderobę, poza oświetleniem ogólnym, należy również zadbać o oświetlenie punktowe. Warto zastanowić się nad kupnem LED-ów. Zużywają one mało energii oraz można zamontować je w różnych miejscach, ponieważ przyjmują one najróżniejsze formy.

Nie zapomnij o dobrym lustrze
Ostatnim detalem, o którym nie można nie pamiętać jest lustro. Bardzo duża tafla nie tylko pomoże powiększyć optycznie pomieszczenie, ale także umożliwi swobodne przeglądanie się podczas wybierania ubrań. Jeśli nasza garderoba jest niewielka, warto zdecydować się na lustro wiszące. Dobrym wyborem będzie również wybór szafy z drzwiami przesuwnymi, na których zamontowano lustro.

about author

admin

related articles

Publikacje: